Polecamy EKOGROSZEK

Nasza firma zajmuje się sprzedażą ekogroszku w Szczecinie. Ekogroszek jest jednym z najtańszych rozwiązań ogrzewania pomieszczeń w dzisiejszych czasach.

Polecamy WĘGIEL

Nasza firma prowadzi ciagłą sprzedaż węgla w Szczecinie. Dbamy o dobrą jakość węgla i niskie ceny naszych produktów. Zapraszmy do naszego składu opału.

Drewno KOMINKOWE

Prowadzimy sprzedaż hurt i detaliczną drewna kominkowego w Szczecinie na paletach i w workach. W swej ofercie sprzedajemy drewno kominkowe w różnych gatunkach.

Jaki węgiel

Jaki węgiel jest najlepszy?

Aby kupić dobry węgiel trzeba wiedzieć o kilku bardzo istotnych parametrach. O jakości węgla świadczy kaloryczność inaczej wartość energetyczna lub opałowa. Im wyższa kaloryczność, tym węgiel lepiej się spala, daje więcej ciepła, i mniejsze jest jego zużycie. Wartość opałowa węgla zależy głównie od tego z jakiej kopalni pochodzi, czyli z jakiego rodzaju pokładów. Im starsze są pokłady, tym zawartość czystego węgla jest wyższa, a jakość opału lepsza.

Wartość energetyczna węgla określana jest tzw. typami. Ten wskaźnik podawany jest głównie w kilodżulach na kilogram (KJ/kg) lub megadżulach na kilogram (MJ/kg).
Najlepszym wyborem będzie zakup węgla oczyszczonego z kamieni,  gwarantujące mniejszą ilość popiołu po spaleniu. Posiadają one wysoką wartość opałową - powyżej 23 MJ/kg.
Im mniej popiołów zawiera opał, tym większa jest jego wartość energetyczna.

Wysoka sprzedaż węgla zawsze uzależniona jest od wartości opałowej i zawartości popiołu. W poszczególnych składach opału można kupić przynajmniej kilka rodzajów węgla. Różnią się one chociażby wielkością - ziarna tzw. kostki mają wymiar od 63 do 200 mm, orzech może mieć najwyżej 80 mm. Oba gatunki zawierają podobną ilość popiołów, czyli 5-9 procent. Groszek, którego kawałki są drobniejsze, zawiera również mało popiołów.

Zapraszamy do naszej oferty

Oferujemy państwu najlepszej jakości węgiel orzech Szczecin i węgiel miał Szczecin oraz węgiel groszek Szczecin zarówno paczkowany jak i luzem po bardzo atrakcyjnych cenach. W bocznej kolumnie najdziecie państwo aktualizowany na bieżąco przez nas cennik sprzedaży węgla w Szczecinie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy. Zachęcamy także do składania zapytań ofertowych.

ekogroszek_paczkowany

Ekogroszek w Szczecinie

Polecamy zakup ekogroszku w Szczecinie w atrakcyjnej cenie.

Węgiel w Szczecinie

Polecamy zakup węgla w Szczecinie w atrakcyjnej cenie.

Drewno w Szczecinie

Polecamy zakup drewna w Szczecinie w atrakcyjnej cenie.

Warto wiedzieć

Polecamy zbiór informacji o ekogroszku, węglu i drewnie w Szczecinie.