Polecamy EKOGROSZEK

Nasza firma zajmuje się sprzedażą ekogroszku w Szczecinie. Ekogroszek jest jednym z najtańszych rozwiązań ogrzewania pomieszczeń w dzisiejszych czasach.

Polecamy WĘGIEL

Nasza firma prowadzi ciagłą sprzedaż węgla w Szczecinie. Dbamy o dobrą jakość węgla i niskie ceny naszych produktów. Zapraszmy do naszego składu opału.

Drewno KOMINKOWE

Prowadzimy sprzedaż hurt i detaliczną drewna kominkowego w Szczecinie na paletach i w workach. W swej ofercie sprzedajemy drewno kominkowe w różnych gatunkach.

Drewno Kominkowe

Drewno do kominka Szczecin

Kominek jest nie tylko elementem dekoracyjnym w naszym domu, ale często głównym źródłem ogrzewania. Jakże więc ważne jest drewno kominkowe, którego będziemy używać. Wybór drewna nie może być przypadkiem. Powinniśmy posiadać wiedzę na temat drewna kominkowego, jego parametrów opałowych jak i sposobu przechowywania. Wartość opałowa musi być jak największa, a drzewo dobrze wysezonowane.

Wartość opałowa drewna to jedna z ważniejszych informacji jaką musi znać amator palenia w kominku. Niestety w tym temacie występuje sporo nieporozumień, wiadomości są często rozbieżne. Niektóre witryny w sieci podają zestawienia kaloryczności gatunków, z których wynika, że sosna i świerk posiadają wyższą kaloryczność od gatunków liściastych, a wśród liściastych brzoza wyższą od buka. Dane o kaloryczności drewna pochodzące z różnych źródeł mocno się między sobą różnią. Kłopot polega na tym, że kaloryczność gatunków drewna to tylko jeden z elementów składowych tematu wartości opałowej. Równie ważną sprawą jak wartość energetyczna jest sam sposób spalania oraz inne czynniki. Przykładowo gatunki iglaste z powodu zawartości żywicy spalają się zbyt gwałtownie i zbyt szybko, a użytkownikowi kominka zależy przecież na długotrwałym spalaniu połączonym z zamianą drewna w żar.

Dobry surowiec

Prowadzimy sprzedaż drewna kominkowego w Szczecinie na paletach. W swej ofercie sprzedajemy drewno kominkowe w następujących gatunkach:

  • Buk - najtwardsze i najlepsze gatunkowo, długo i równomiernie się pali, długo schnie.
  • Brzoza - łatwo się pali nawet przy dużej wilgotności.
  • Dąb - najlepszy gatunkowo, twardy, pali się długo i długo schnie.
  • Jesion - dobry gatunkowo, twardy, pali się równomiernie i długo, długo schnie.

Zapraszamy do naszego składu opału w Szczecinie i do zapoznania się z naszą ofertą drewna kominkowego Szczecin.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy. Zachęcamy także do składania zapytań ofertowych.

ekogroszek_paczkowany

Ekogroszek w Szczecinie

Polecamy zakup ekogroszku w Szczecinie w atrakcyjnej cenie.

Węgiel w Szczecinie

Polecamy zakup węgla w Szczecinie w atrakcyjnej cenie.

Drewno w Szczecinie

Polecamy zakup drewna w Szczecinie w atrakcyjnej cenie.

Warto wiedzieć

Polecamy zbiór informacji o ekogroszku, węglu i drewnie w Szczecinie.